Kam na výlet v Ostravě a okolí? Prozkoumejte ocelové srdce republiky skrz naskrz

Ostrava, mladé, ale živé město plné zážitků a kultury s nesmazatelným industriálním charakterem. Toto „ocelové srdce republiky“ vám může nabídnout nejen technické památky, ale i festivaly, různé edukační programy jak pro děti, tak i pro dospělé a příjemné zážitky, na které budete rádi vzpomínat. Ubytování v Ostravě a v jejím okolí není těžké sehnat. Hotely najdete jak v centru města, tak i na jeho okraji.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava

Zoologická zahrada je druhou největší ZOO v republice a v současné době chová přes 435 druhů zvířat. Prochází neustálými renovacemi, aby svým návštěvníkům mohla nabídnout mnohem více zážitků. Vznikají tak nové pavilony, velké výběhy pro zvířata, průchozí expozice a také zde najdete botanický park, který má své naučné stezky, jež jsou dlouhé zhruba šest kilometrů.

DinoPark Ostrava

Najdete jej v Doubravě u Karviné. Je největším DinoParkem v České republice rozkládající se na dvou náhorních plošinách. Nejenže nabízí 3D kino a DinoExpres, který vás zaveze mezi dinosaury, ale je zde i vytvořená druhohorní sopka. Stejně tak v areálu najdete plno dětských prolézaček, skákadel a i místo, kde si děti mohou zahrát na archeology.

Areál Dolní Vítkovice

Unikátní industriální památka pocházející z 20. let 19. století, která se zachovala do dnešních časů a stala se tak nezaměnitelným symbolem Ostravy. Součástí areálu je potom také Malý Svět Techniky U6 a Bolt Tower.

Landek Park

Dříve nazýván Důl Anselm, kde před 25 lety bylo založeno Hornické muzeum, které je dnes největší v České republice. Návštěvník zde začne prohlídku tím, že zažije příchod na šachtu, projde převlékáním v řetízkových šatnách a vyzkouší si, jaké je fárání těžní klecí do dolu, kde později přijde na příslušné důlní pracoviště. Landek Park vám krom toho nabídne i expozici báňského záchranářství, kde je zachycen vývoj dýchacích technik od roku 1883 až po současnost. Také zde budou bánští záchranáři. Ti vás seznámí s technologií a povypráví vám zážitky z podzemních akcí, kterých se účastnili.

Napsat komentář