Kam zajít v Ostravě na občerstvení v době koronakrize

Hospody, kavárny i restaurace byla nařízením vlády zavřeny a i když se život v centru Ostravy téměř zastavil, stále je pár míst, kde se můžete občerstvit. Následující místa prosím neberte jako pozvánky ke srocování a přenášení virů, ale spîš jako inspiraci, že i v době koronakrize jde život dál.

Tak například oblíbená pivnice Kurnik šopa vyzvala své štamgasty, aby jim pomohli se džbánky nebo petkami vyprázdnit naražené sudy. Zájemci si mohli přijít ke dveřím. Podobně to řeší i další provozy.

Třeba v pražírně Čerstvý boby na Nádražní v sobotu do patnácti hodin, kdy mají běžně otevřeno, nalévali kávu do papírových kelímků z improvizovaného “hladového okna” místi vstupních dveří. Přes den se přišlo kávou osvěžit nižší desítky lidí. Trousili si postupně, takže v jednu chvíli nestálo u improvizovaného kafepointu víc než dva tři lidé. Ti navíc obvykle přišli pospolu.

Nedaleké Los Capolitos také otevřelo, spolupracuje totiž s Dáme jídlo a svou oblíbenou mexickou specialitu bratrů Kapolků si nenechali lidé ujít a objednávali tak přes web. Od nového týdne bude prý fungovat i vlastní mobilní aplikace, kde si budou moci lidé objednat online. Pak si mohou jídlo odebrat opět ve dveřích do provozovny.

Los Capolitos

Na rozvoz se pak podobně jako Los Capolitos spoléhají i další provozy, omluvu s vysvětlením a doporučením své rozvozové služby doporučují i v KFC na v podstatě liduprázdném Masarykově náměstí.

Jednodušší to mají tradiční hladová okna, jako třeba to ve Waflárně na Zámecké. Ty nabízejí přes okénko celý sortiment a omezení se jich netýká. Přesto ne všechna okna fungují, v sobotu například neotevřelo to na Poštovní ulici. Naopak cukrárna vedle pošty to nevzdala, nabízí však jen dobroty “přes ulici”. Lidé si to tak berou domů nebo v případě slunečného počasí posedávají nedaleko v parku na obecních lavičkách.

Chyrosgril (dříve hamburger okno) v Husově parku rychlé občerstvení přes okno nabízí bez omezení. Stejně jako mnohaletý řecký gril (dříve Nikolas, nyní Dimos) na Českobratrské, který pouze nepouští zákazníky dovnitř, tradiční řecké pochoutky ale nabízí skrze okénko, jindy otevřené jen v noci, nyní i přes den.

Napsat komentář