Když je obchvat v nedohlednu, mohla by pomoci zelená vlna

Blíží se volby, tak už se můžeme začít těšit na další sliby, jak všechny kandidující strany udělají maximum pro to, aby se už co nejdříve začal budovat obchvat Hlučína. Buď velký, nebo alespoň malý.

A mezitím každý rok přibývají další desítky aut, které denně projíždějí Hlučínem a dělají z něj postupně téměř neprostupné město. Takže co takhle si přiznat, že i kdybychom se všichni na hlavy postavili, tak na obchvat si ještě mnoho let počkáme! Dělejme tedy maximum pro to, aby ho zodpovědné instituce neodložily na nekonečno, ale zároveň se pojďme postarat o to, aby Hlučín nebyl postrachem pro všechny řidiče.

Už před více než deset lety mělo město zhotovenou studii pro takzvanou zelenou vlnu. Na sebe navazující semafory na světelných křižovatkách by umožňovaly průjezd aut bez neustálého zastavování. Je to aktuálně také jediná možná varianta, jak zlepšit a zrychlit výjezdy z ulice Písečná u kulturního KD, nebo z ulice Zahradní či z Rovnin.

I nově připravený dopravní generel představený letos v dubnu na zasedání zastupitelstva to potvrzuje. A naše hnutí Dobrá volba, protože neslibuje nemožné, mělo zlepšení průjezdnosti Hlučína zelenou vlnou ve svém volebním programu už před minulými komunálními volbami. Vyzýváme proto vedení města, aby nezůstávalo je u planých slibů obchvatu, a raději zařadilo do rozpočtu Hlučína na rok 2021, jehož příprava se kvapem blíží, finance alespoň na zhotovení projektové dokumentace světelné křižovatky na hlavním tahu Hlučínem na I56.

Byl by to první skutečný krok k reálnému řešení současného neutěšeného stavu dopravy v centru města.

Napsat komentář