Otužilci zamíří tuto neděli na hlučínskou štěrkovnu

Otužilci a milovníci opravdu chladné vody tento víkend, konkrétně v neděli odpoledne od 16:30 zamíří do vod Hlučínského jezera. Na atudenou koupel ve štěrkovně lákají přes internet.

Druhé setkání zvané “Začátek nového života” pořádá otužilec Rostislav Václavek. První ponoru se účastnilo jen několik odvážlivců, od druhého, kdy má být voda ještě chladnější však organozátoři čekají větší ohlas. Informace o akci najdou zájemci na události na Facebooku.

“Bude skvělé se setkat v hojnějším počtu a poukázat na to, že je každý schopen překročit svůj stín a vyjít z komfortní zóny vstříc novému životu, novým zážitkům, novým přátelstvím, lepšímu zdraví, síle i štěstí. Toto vše totiž sebou tato nádherná aktivita přináší a já jen chci poukázat na to, že na tom nic složitého a neproveditelného není. Pokud jsem toho byl schopen já, ten který ani v sauně do bazénku nevlezl, vážil ještě před půl rokem o 22 kg víc, měl spoustu zdravotních problémů a necítil se úplně dobře celkově, pak toho je schopen každý,” říká Václavek s tím, že jen je třeba vědět, jak na to a jak se správně zachovat před a po vstupu do studené vody. Od toho tam ale právě budou již zkušení otužilci.

A co s sebou? Ručník, plavky, teplý čaj, nějaké přírodní tuky (nejlépe ořechy), skvělou náladu, a i kdyby nebyla, že voda vám ji vyplavením endorfinů zajistí sama…

Napsat komentář