Petice bude požadovat řešení rychlé jízdy na nejdelší ulici v Hlučíně

Ulice Vřesinská v Darkovičkách je nejdelší rovný úsek hlavní silnice v našem městě. Rovinka v intravilánu obce měří přes jeden kilometr. S rovinkou mimo extravilán obce směrem na Vřesinu se dostáváme k délce dva kilometry rovné hlavní silnice. To samozřejmě svádí k porušovaní předepsané rychlosti v obci. S nárustem dopravy se v ranní a odpolední špičce stává silnice v podání některých řidičů opravdu závodní dráhou.

Nezměnilo se to ani nyní, kdy se v ulici staví nová kanalizace. Občané na tento nešvar upozorňují městskou reprezentaci dlouhodobě. Někteří dokonce za tímto účelem pravidelně navštěvují starostu města Pavla Paschka, který jim kdysi slíbil řešení. Realizace je ale v nedohlednu. Přitom by možná stačil semafor, který by zastavoval závodníky stejně, jako tomu je při vjezdu do Bobrovníků. Bohužel členové současného vedení města přes Darkovičky moc nejezdí a ani v nich nebydlí.

Městská policie zase měří rychlost nejraději v pravé poledne, kdy je frekvence dopravy ve Vřesinské výrazně nižší. Jak mě jako zastupitelku městě informoval člen osadního výboru Darkovičky Tomáš Matýsek, nečinnost představitelů města v této věci je důvodem, proč už se občané postižené lokality chystají k sepsání petice.   

Napsat komentář