Příměstské tábory v Hlučíně: Děti mohou strávit romantické léto v sedle

Prázdniny letos mohou nejen hlučínské děti strávit v příměstských táborech. Jedním z nejzajímavějších jsou ty, které už pravidelně pořádá hlučínský jezdecký klub Baloušek.

Zve na ně vedoucí oddílu Monika Baloušková: “Pro letošní prázdniny opět chystáme oblíbený příměstský jezdecký tábor. Je určen pro děti od 8 do 15 let (v případě samostatnosti a šikovnosti i pro 6ti leté). Máme vypsány pouze 4 turnusy s kapacitou maximálně 12 dětí, což zaručuje individuální přístup a mnoho času stráveného v sedle. K dispozici máme koně všech velikostí – od welsh mountain pony po sportovní pony, welsh part bred i velké koně. Vzhledem k tomu, že se náš klub zaměřuje na sportovní ježdění, převážně drezuru a parkur, jsou naše koně velmi kvalitně vycvičené a přiježděné. Mají za sebou skvělou závodní kariéru s mnoha prvenstvími, nebo jsou v závodní přípravě na letošní sezonu. Naši členové rovněž úspěšně soutěží na speciálních výstavách britských plemen za přítomnosti zahraničních rozhodčích. Tato kvalita zaručuje dětem adekvátní výcvik na zkušených koních pod vedením certifikovaného cvičitele jezdectví. “

Solidní zázemí táborníci ocení i při prázdninových aktivitách jako jsou terénní vyjížďky, koupání koní (a nejen jich) v řece, výcvik bez sedla či vodění koní na oprati.

Nedílnou součástí  táborového programu jsou dovednostní soutěže o hodnotné ceny na různá témata týkající se chovu koní, jezdectví všeobecně a hlavně, nejoblíbenější denní činnost – samotná hra dětí na koně. Na záda si nasadí sedlo , na hlavu ohlávku a „jezdec“ svého „koníka“ vehementně popohání bičíkem přes překážky.

“Celý závěrečný den se věnujeme přípravě na soutěž O nejkrásnější koňskou modelku, kdy děti krášlí své koně stuhami, mašličkami či živými květinami. Velmi přísná porota složená z rodičů, prarodičů, přátel a známých hodnotí snažení jednotlivých týmů a nejen vítězové dostanou kokardy, medaile a věcné ceny. Celodenní pitný režim a svačinky jsou samozřejmostí. V nabídce jsou odpolední domácí dezerty, pečeme čerstvé záviny, obědy se podávají v restauraci v podobě plného menu – polévka, hlavní chod, salát či dezert včetně nápojů. Pro deštivé dny máme samozřejmě nachystánu i „mokrou“ variantu programu. Vzhledem k ustájení koní v rodinném domě, mají děti k dispozici plně vybavený podkrovní byt včetně televize a odpočívárny. Přijďte s námi strávit léto v sedle – těšíme se na Vás!,” dodává Monika Baloušková,

Kontakt: Jezdecký klub Baloušek, Hlučín, Jasénky 31
Tel.: 776 880 096
E-mail: staje.balousek@seznam.cz
Facebook: https://www.facebook.com/jkbalousek/

Napsat komentář