Ostravsko bude mít nové rádio zaměřené na regionální muziku, Ostravan bude hrát pouze na Internetu

Do poslední chvíle to vypadalo docela napínavě – podaří se nově zamýšlenému počinu Aleše Honuse – internetovém rádiu Ostravan obstát u potenciálních posluchačů a to ne tím, že si “pouze” pustí písničky, ale skutečně budou ochotni na jeho provoz i přispět penězi? Většina příznivců totiž na sbírkovém portálu HitHit podpořila projekt řádově stokorunami, na spuštění rádia ale bylo třeba vybrat celý jedno sto tisíc korun.

Jak se však nakonec ukázalo, nové intenetové rádio jehož obsahem bude pouze hudba autorů a interpretů z Ostravy a Moravskoslezského kraje, našlo i větší sponzory. “Bylo to do poslední chvíle napínavé, ani jsem netušil, kdo to je, lidé přispívali hodně anonymně. Až jak sbírka skončila, dostal jsem kontakty na jednotlivé donátory. Třeba sponzorství pořadu na 4 měsíce si koupila jedna účetní firma z Poruby. Když jsem pak majiteli volal, co ho vedlo k takovému příspěvku, bylo to 24 tisíc, říkal, že už dlouho chtěl pomoci místní kultuře a tohle mu přišlo jako správná cesta,” říká překvapený provozovatel rádia Aleš Honus, který poslední dny netráví ničím jiným, než z tisíců hodin nahrávek místních umělců připravuje playlisty pro nové webové rádio.

“Jak jsme slibovali, vysílání bude založeno na pečlivě promyšlených žánrových blocích a bude pokrývat celé hudební spektrum, takže uslyšíte všechny žánry, na které si vzpomenete. Budeme hrát klasickou hudbu a folklor, rock, folk, kvalitní pop, alternativní hudbu, jazz nebo elektronickou taneční hudbu. Vyhýbat se nebudeme ani hudbě na okraji včetně extrémních hudebních experimentů, ani kvalitnímu mainstreamu. Jsme si vědomi, že hyperžánrová dramaturgie, pro kterou jsme se rozhodli, je zatím nevyzkoušená, a to nejen v českých poměrech. Právě to nám ale připadá na celém projektu velmi vzrušující,” dodáva Honus.

Do podpory rádia se zapojila žada známých osobností z regionu, od představitelů kapely Mirai, přes Ewu Farnou po Jarka Nohoavicu až po pořadatele místních hudebních fetsivalů, kteří darovali vstupenky. Nové rádio by mělo začít vysílat do konce září na stránce radioostravan.cz.

Napsat komentář