ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC 2019 zcela vyprodána i letos!

Festival mimořádných projektů ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC 2019 přilákala tisícefanoušků a druhým rokem po sobě byla vyprodána do poslední vstupenky. Během třídenního hudebního svátku zazněly hity od populárních československých kapel a světovou premiéru si odbyl unikátní projekt SymphonicDance Music. Jedinečnost akce potvrdilo i nádherné prostředí hlučínského jezera, které je pro festival nezaměnitelné. Festival ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC se bude konat i příští rok, a to již tradičně během 3. červencového víkendu.

„Mimořádné! Takto bych jedním slovem zhodnotil letošní ročník, který je za námi. Chtěl bych tímto ze srdce poděkovat návštěvníkům za fantastickou atmosféru, kapelám a interpretům za neskutečnou show a hlavně našim partnerům, bez kterých by festival neměl takovou podobu a popularitu. Stali jsme se třetí největší hudební akcí celého Moravskoslezského kraje,“ řekl David Moravec, jeden z organizátorů hlučínského festivalu.

Festival oficiálně zahájil čtvrteční koncert kapely Chinaski, která i s obměněnou sestavou „týmu neohrožených žen“ zahrála své staré i nové hitovky, včetně nejstarší písně „Punčocháče“, a to mimořádně na přání hlučínských fanoušků. Hlavním hřebem celého festivalu byla páteční světová premiéra projektu Symphonic Dance Music. „Stovky hodin práce se vyplatily! Světová premiéra tohoto unikátního projektu, propojení hudby vážné s taneční a doplněné o světelnou a laserovou show, zcela uchvátila publikum. Kdo nebyl na Štěrkovně má možnost naživo zažít tento projekt ještě jednou, a to 1. listopadu v Ostravar Aréně,“ řekl Matěj Ostárek za pořadatele.

ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC je známa svými mimořádnými projekty, o které se letos postaraly také Bohemian Metal Rhapsody v nově nabušené sestavě, ve které se kloubí dravé mládí se zkušeností ostřílených metalových mazáků a energický Balkan Battle Live v mezinárodním balkánském souboji o putovní pohár festivalu, který se stal tečkou sobotní festivalové noci. Festival mimo jiné nabídl to nejlepší z české hudební scény, jako kapely Divokej Bill, Čechomor, Mig 21, Traktor, Lenny, Xindl X a další, kteří se postarali o rozezpívání celé hlučínské štěrkovny.

Letos ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC nabídla kromě hudebního programu i řadu novinek jako charitativní projekt půjčovna a úschovna kol „kola pro Afriku“, svozové autobusy zdarma do OUTLET ARENA MORAVIA nebo rychlovýčepy. Velkou premiérou byl bezhotovostní platební systém v celém areálu festivalu, který sklidil spokojenost mezi návštěvníky. „Máme od našich návštěvníků velmi pozitivní ohlasy. Nakupování přes čipy vše jednoznačně urychluje a je to velmi snadné a přehledné. Při každé platbě ví, kolik jim bylo strhnuto a jaký mají zůstatek,“ dodává Matěj Ostárek. 

Generálním partnerem festivalu je hlučínská stavební firma STRAUB s.r.o. „Jsme hrdí, že můžeme být generálním partnerem ŠTĚRKOVNY OPEN MUSIC a můžeme potvrdit, že v příštích ročnících tomu nebude jinak, protože tam, kde se peníze vydělávají, tam by se měly i utrácet,“ řekl při zahájení 15. ročníku festivalu Tomáš Straub, majitel společnosti STRAUB s.r.o. Hlavními partnery festivalu jsou OUTLET ARENA MORAVIA a společnost ČEZ.  Festival je pořádán za výrazné podpory Moravskoslezského kraje a města Hlučín.

Napsat komentář