ZOO Park Centrum u Prahy: Návštěvníky z Moravskoslezského kraje u nás nechceme, nejezděte!

Přestože ve 14 km vzdálené Praze je podle statistik hygieniků podíl nemocných vyšší než v Ostravě a v řadě dalších míst našeho kraje, provozovatel ZOO Parku v Jesenici u Prahy se rozhodl, že o návštěvníky z našeho regionu nestojí. Odůvodňuje ve svém facebookovém prohlášení přitom právě hrozbou nákazy onemocněním COVID-19. “Opatření je tu proto, aby se tu nepřinesl nějaký binec,” říká provozovatel Norbert Souček.

Smutné je, že po nešťastném prohlášení na Facebooku a rozhořčené reakci lidí z Moravskoslezského kraje i zbytku republiky, Souček příspěvek, jehož screenshoty už kolovaly po sociálních sítích, smazal. Na svém názoru však nic nezměnil, i nadále nehodlá do ZOO parku návštěvníky z “nakaženého” kraje pouštět.

“Udělal sem nějaké rozhodnutí, které má zamezit nebezpečí nákazy k nám, což sem se vám snažil vysvětlit ve videu. Teď je z toho diskrimance a bůh ví co…,” píše v dalším příspěvku, kde vyzval své fanoušky, aby navrhli řešení oni. A také se jich řada sešla, od povinnosti prokázání se negativním testem, přes měření bezkontaktním teploměrem až po povinné roušky v areálu. Pozastavovali se ale i nad tím, jak asi chce kontrolovat on jako soukromá osoba občanky a trvalý pobyt. Jak se nakonec Souček rozhodne, je na něm jako provozovateli, již nyní je ale jisté, naštvané Ostraváky a další lidi z regionu severní Moravy a Slezska bude k návštěvě své atrakce jen těžko přesvědčovat. Prohlášením “já mám rád, když k nám přijedou Moraváci, přivezou slivovici” se to asi jen tak nepovede…

Napsat komentář